«Ադեկվադ» միաբանության անդամներին նախագահի նստավայրից բերման ենթարկեցին
Քիչ առաջ Բաղրամյան 26 հասցեում գտնվող նախագահական նստավայրի հարակից տարածքից բերման են ենթարկվել «Ադեկվադ» միաբանության անդամները, ովքեր, ի երախտագիտություն նախագահ Արմեն Սարգսյանի լռակյաց պահվածքի, միմյանց հետ չհամաձայնեցված լռության ուխտ են կատարել: Հաշվի առնելով վերջին երկու տարվա ընթացքում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի կողմից ՀՀ-ում տեղի ունեցող քաղաքական գրեթե բոլոր կարևորագույն գործընթացերում իշխանությունների շահերի լուռ սպասարկումը, արձանագրում
«Ադեկվադ» միաբանության անդամներին ԱՄՆ դեսպանատան դիմացից բերման ենթարկեցին
Քիչ առաջ «Ադեկվադ» միաբանության անդամներին՝ շուրջ 20 հոգի, բերման են ենթարկել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան տարածքից, որտեղ նրանք լուռ համերաշխանությունն էին հայտնում միջազգային կառույցների լռակյաց վարքագծին՝ «Շարունակեք պահպանել լռություն», «Շնորհակալ ենք մեր ներքին խնդիրներին չմիջամտելու համար», «Գառների լռությունը» և այլ նմանաբովանդակ պաստառներով։ Միաբանության անդամների նպատակն էր նաև նամակ հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին
Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի ընտանիքի վրա հարձակման մասին
«Ադեկվադ» միաբանությունն արձանագրում է, որ փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի երեխաների և կնոջ վրա իրագործված հարձակման ողջ պատասխանատվությունը կրում են իշխանությունները և անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը: Հայաստանի Հանրապետությունում հետզհետե ահագնացող բռնության դրսևորումներն ուղղակիորեն բխում են Փաշինյանի կողմից հետևողականորեն գեներացվող ատելության մթնոլորտից, անպատասխանատու և վիրավորական հայտարարություններից և համատարած ամենաթողությունից: Ատելությունը և բռնությունը հիմնական կառավարման գործիք դարձրած այս իշխանությունները պետությունը
Բերման են ենթարկվել Ադեկվադ միաբանության շուրջ 20 անդամ:
Քիչ առաջ ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն ՀԱՄԱԴՊՎ ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի բաժնի մոտից բերման են ենթարկվել Ադեկվադ միաբանության շուրջ 20 անդամներ՝ պարետատան հրահանգներին չենթարկվելու և սոցիալական հեռավորության կանոնը իբրև թե խախտելու համար։ Այնինչ, նշված պատճառաբանությունը բացարձակ չի համապատասխանում իրականությանը, քանի որ միաբանության անդամները չեն խախել սահմանված կարգը և չեն դիմադրել ոստիկանության պահանջին։
«Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանը հրավիրվել է ՀԱՄԱԴՊՎ ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի բաժին
Սույն թվականի մայիսի 20-ին «Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանը հրավիրվել է ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն ՀԱՄԱԴՊՎ ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի բաժին մեզ համար դեռևս անհայտ գործի շրջանակներում բացատրություն տալու: Միաբանությունը հրավիրում է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին Արթուր Դանիելյանի ասուլիսին, որը տեղի կունենա Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության մասնաշենքի մուտքի մոտ՝ հարցաքննության ավարտից հետո: Միաբանությունը ողջունում
Եռատոնը Սյունիքում
Թուրքն ու անգլիացին չկարողացան մեզ Արցախից տարանջատել, իսկ կորոնավիրուսը կարողացավ, բայց` ժամանակավորապես: Մեր հաղթանակները մենք այսօր տոնում ենք Լեռնահայաստանում` Աշոտ Երկաթի հետ: Մենք տեր ենք մեր հաղթանակներին ու հպարտ ենք դրանցով, որովհետև Հայրենական պատերազմի հաղթանակն էլ է մերը, Արցախյան պատերազմինն էլ:
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը հարձակվել է Ադեկվադ միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանի վրա
Այսօր ժամը 17:20ի սահմաններում Արամի փողոցի Մաշտոցի պուրակում զբոսնելու ընթացքում Արթուր Դանիելյանը ենթարկվել է հարձակման՝ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի կողմից։ Վերջինս հարված է հասցրել Արթուր Դանիելյանի դեմքին, որի արդյունքում Արթուր Դանիելյանը դիմել է ինքնապաշտպանության։ Այն փաստը, որ ծեծկռտուքը սկսել է հենց Ալեն Սիմոնյանը, հաստատվում է «Ազատություն» ռ/կ- ին իր իսկ տված հարցազրույցում։ Ներկայումս Արթուր Դանիելյանը
Հայտարարություն. Նիկոլ Փաշինյանն ընդդեմ Հեղափոխության Պահապանների
«Հայկական Ժամանակի» էջերից տեղեկացանք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին հայհոյանքներ հնչեցնելու համար «Հեղափոխության պահապաններ» խմբի մասնակցի կողմից ներողություն պահանջելու հրապարակման հիման վրա Ոստիկանության Նաիրիի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում: Սրան նախորդել էր Հայաստանում գործող օտարերկրյա գործակալական ցանցի դատապարտող բուռն արձագանքը, ինչն էլ, ըստ էության, հիմք հանդիսացավ, որպեսզի իրավապահները փորձեն պատասխանատվության կանչել երիտասարդների, որոնք ընդամենը փորձում
ՀՀ Աշխատանքի և Սոցիալական Հարցերի Նախարարության Հայտարարության Մասին
Քիչ առաջ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում հիշատակել է «Ադեկվադ» միաբանության անվանումը: Տվյալ հայտարարությունը «Ադեկվադ» միաբանությունը համարում է բանսարկություն, փնթի ու անպատասխանատու գործելաոճ, որի նպատակն է ստվերել մեր համբավն ու վարկաբեկել մեր գործունեությունը: Ըստ էության, մեր վճարած հարկերով գործող այս հիմնարկը, բուն գործունեությամբ զբաղվելու փոխարեն, դիմում է տեղեկատվական մանիպուլյացիաների, քանի
Հայտարարություն. «Ադեկվադ» կուսակցության հիմնադիր համագումար
Մամուլի հաղորդագրություն Հայաստանյան քաղաքական դաշտը համալրելու է գալիս նոր կուսակցություն․«Ադեկվադ» միաբանությունը 2019 թ․ սեպտեմբերի 7-ին անցկացնում է նույնանուն կուսակցության հիմնադիր համագումար, որը տեղի կունենա «Էրեբունի Պլազա» բիզնես կենտրոնում, ժամը 11։00-ին ։ «Ադեկվադ» կուսակցության հիմնադիր համագումարում ներկայացվելու է կուսակցության ստեղծման ծրագիրը և հռչակագիրը, ներառյալ՝ գործունեության հիմնարար սկզբունքները, նպատակները և ուղղությունները: Միջոցառումը բաց է լուսաբանման համար։

Members of the Adekvad Brotherhood detained from the front of the Presidential Residence
Members of the Adekvad Brotherhood detained from the front of the Presidential Residence Members of the Adekvad Brotherhood were recently detained near the presidential residence at 26 Baghramyan Street, who, in gratitude for President Armen Sargsyan’s tacit behavior, made a vow of uncoordinated silence in front of his residence. Taking into account the silent service
Members of the Adekvad Brotherhood detained from the front of the US Embassy
About 20 members of the Adekvad Brotherhood were recently detained at the US Embassy in Armenia, where they expressed their silent solidarity with the tacit behavior of international organizations with posters that read: “Keep silence,” “Thank you for not interfering in our internal affairs.” The Silence of the Lambs” etc. The purpose of the members
Family of Barrister Tigran Atanesyan Attacked
Adekvad movement stresses out the fact that the authorities and the Prime Minister Nikol Pashinyan personally are responsible for the attack on the children and wife of lawyer, barrister Tigran Atanesyan. The manifestations of escalating violence in the Republic of Armenia stem directly from the atmosphere of hatred that Pashinyan has been consistently generating through
About 20 Members of Adekvad Movement Arrested
Today, about 20 members of the Adekvad movement were arrested in front of the Anti-Terrorism and Extremism Unit of the General Department of Criminal Police of the RA Police for allegedly disobeying the instructions of the Commandant’s Office during a national emergency and allegedly violating the rules of social distancing. However, the abovementioned reasoning does
Artur Danielyan, leader of the Adekvad movement, has been summoned to the Anti-Terrorism and Extremism Unit of the Criminal Police
On May 20 of this year, Artur Danielyan, leader of the Adekvad movement, was invited to the General Department of Criminal Police of the RA Police to give an explanation within the framework of a case still unknown to us. The movement invites media representatives to Arthur Danielyan’s press conference, which will take place at
Celebrating the May Triple Holiday in Syunik
The Turks and the British could not separate us from Artsakh, but the coronavirus managed to do so, albeit only temporarily. Today we celebrate our victories in Nagorno-Karabakh with war hero Ashot “the Yerkat” Minasyan. We claim ownership of our victories and we are proud of them, because the victory in the Great Patriotic War
Vice-President of the National Assembly of RA Assaulted the Leader of the Adekvad Movement
Today, at around 5:20 pm, while walking in Masthots Park on Aram Street, Yerevan, the leader of Adekvad movement Artur Danielyan was attacked by the Vice-President of the Naitonal Assembly of RA Alen Simonyan. The latter hit Danielyan in the face, breaking his nose. As a result, Artur Danielyan turned to self-defense. The fact that
Nikol Pashinyan against the so-called “Guardians of the Revolution”
According to the “Armenian Times” tabloid, the Nairi Police Department is preparing materials based on the publication of a demand to apologize by a participant of the group of so-called “guardians of the revolution” of a citizen who cursed RA Prime Minister Nikol Pashinyan. This was preceded by a strong reaction from the foreign agency
On the Declaration of the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia
The Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia has recently issued a statement in which it mentioned the name of the “Adekvad” movement. The “Adekvad” movement considers this statement to be a blasphemous and irresponsible practice aimed at hurting our reputation and discrediting our activities. In fact, this tax-paying institution, instead
Press release: Founding Congress of the “Adekvad” Party
Press Release A new political party is coming to replenish the political field in the Republic of Armenia. The “Adekvad” movement is holding founding congress of the party of the same name on September 7, 2019, which will take place at “Erebuni Plaza” Business Center at 11:00 am. The founding congress of the “Adekvad” party