Քիչ առաջ Բաղրամյան 26 հասցեում գտնվող նախագահական նստավայրի հարակից տարածքից բերման են ենթարկվել «Ադեկվադ» միաբանության անդամները, ովքեր, ի երախտագիտություն նախագահ Արմեն Սարգսյանի լռակյաց պահվածքի, միմյանց հետ չհամաձայնեցված լռության ուխտ են կատարել:
Հաշվի առնելով վերջին երկու տարվա ընթացքում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի կողմից ՀՀ-ում տեղի ունեցող քաղաքական գրեթե բոլոր կարևորագույն գործընթացերում իշխանությունների շահերի լուռ սպասարկումը, արձանագրում ենք, որ օտարկերկրյա շահերի ներկայացվածությունը՝ ի դեմս ներկայիս իշխանությունների և նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ազգային անվտանգության սպառնալիք է: Շարունակական լռություն պահպանելով՝ Արմեն Սարգսյանն արդեն զրկել է իրեն ապագայում հայ ժողովրդի պատմության մեջ որևէ դերակատարում ունենալու հնարավորությունից: Լռել ես մինչ այս, լռիր հետայսու:
Եվրատլանյան դաշինքի տարածաշրջանային շահերի սպասարկման գրասենյակի վերածված նախագահական նստավայրը բոլոր այն արատավոր երևույթների հանգույցն է, որոնց հաղթահարումը կենսական նշանակություն ունի հայկական պետության հետագա գոյության և կենսունակության պահպանման համար:

Members of the Adekvad Brotherhood detained from the front of the Presidential Residence
Members of the Adekvad Brotherhood were recently detained near the presidential residence at 26 Baghramyan Street, who, in gratitude for President Armen Sargsyan’s tacit behavior, made a vow of uncoordinated silence in front of his residence.
Taking into account the silent service of the interests of the authorities by the President of the Republic of Armenia Armen Sargsyan in almost all important political processes in the Republic of Armenia during the past two years, we state that the representation of foreign interests in the person of the current President Armen Sargsyan is a threat to the national security of Armenia. By maintaining constant silence, Armen Sargsyan has already deprived himself of the opportunity to play a role in the history of the Armenian people in the future. You have been silent until now, be silent from now on.
The presidential residence, which has become the regional service office of the Euro-Atlantic Alliance, is the hub of all the vicious phenomena, the overcoming of which is vital for the further existence and viability of the Armenian state.