Քիչ առաջ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում հիշատակել է «Ադեկվադ» միաբանության անվանումը:
Տվյալ հայտարարությունը «Ադեկվադ» միաբանությունը համարում է բանսարկություն, փնթի ու անպատասխանատու գործելաոճ, որի նպատակն է ստվերել մեր համբավն ու վարկաբեկել մեր գործունեությունը: Ըստ էության, մեր վճարած հարկերով գործող այս հիմնարկը, բուն գործունեությամբ զբաղվելու փոխարեն, դիմում է տեղեկատվական մանիպուլյացիաների, քանի որ որևէ քայլ չի ձեռնարկել տեղեկատվության իսկությունը ստուգելու ուղղությամբ: Փոխարենը նախարարությունը նախընտրեց համալրել Նիկոլ Փաշինյանի կլյաուզա ու մատնագիր գրող միավորների ցանկը: Եթե այս նախարարությունն այլ հարցերում նույն կերպ է աշխատում, ինչ և այս դեպքում՝ իր պաշտոնական հարթակից նման փնթի ապատեղեկատվություն տարածելով, կարելի է եզրակացնել,թե ինչ աղետալի վիճակում է գտնվում սոցիալական ապահովության ոլորտը:
Մենք այս դրվագը դիտարկում ենք նույն համատեքստում, ինչ և նախորդ բոլոր զրպարտանք պարունակող դրվագները, որոնցով մեզ փորձում էին ներկայացնել սևազգեստ ահաբեկիչներ, բանդա, մարդկանց փողոցում սպառնացող միավորներ և այլն: Ինչպես բոլոր այս թվարկված դրվագներում, այնպես էլ հիմա, իշխանությունը ձախողելու է:
«Ադեկվադ» միաբանությունը հայտարարում է, որ միաբանության կողմից որևէ մեկը չի այցելել Գյումրի, տվյալ քաղաքացին չի հանդիսանում միաբանության անդամ և չի գործում մեր անունից:
«Ադեկվադ» միաբանությունը պահանջում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից 24 ժամվա ընթացքում հրապարակային հերքումով հանդես գալ և ներողություն խնդրել «Ադեկվադ» միաբանությունից՝ նման փնթի կերպով մեզ անվանարկելու համար:
Մի ստիպեք մեզ կիրառել ձեր դեմ նույն գործիքակազմը, քանի որ անգամ այդ հարցում մենք շատ ավելի արդյունավետ կլինենք,քան դուք:

The Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia has recently issued a statement in which it mentioned the name of the “Adekvad” movement.
The “Adekvad” movement considers this statement to be a blasphemous and irresponsible practice aimed at hurting our reputation and discrediting our activities. In fact, this tax-paying institution, instead of doing its job, is resorting to manipulation of information, as it has not taken any steps to verify the authenticity of the information published. Instead, the ministry preferred to add itself to Nikol Pashinyan’s list of personal slanderers. If this ministry utilizes this same working style in performing its core responsibilities, by spreading such misinformation from its official platform, one can conclude the catastrophic state of the social security sector in Armenia.
We look at this episode within the same context as all the previous slanderous episodes that tried to present us as terrorists in uniform, as a gang, as a unit threatening people on the street, and so on. As in all of these slanderous episodes, the government will fail yet again.
The “Adekvad” movement declares that no one from the movement has visited Gyumri, that the citizen is not a member of the movement and does not act on our behalf.
The “Adekvad” movement demands that the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia issue a public denial within 24 hours and apologize to the “Adekvad” movement for mentioning our name in such a slanderous manner.
Don’t force us to use the same tools against you, because even in that case we will be much more effective than you.