Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի ընտանիքի վրա հարձակման մասին
«Ադեկվադ» միաբանությունն արձանագրում է, որ փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի երեխաների և կնոջ վրա իրագործված հարձակման ողջ պատասխանատվությունը կրում են իշխանությունները և անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը: Հայաստանի Հանրապետությունում հետզհետե ահագնացող բռնության դրսևորումներն ուղղակիորեն բխում են Փաշինյանի կողմից հետևողականորեն գեներացվող ատելության մթնոլորտից, անպատասխանատու և վիրավորական հայտարարություններից և համատարած ամենաթողությունից:
Ատելությունը և բռնությունը հիմնական կառավարման գործիք դարձրած այս իշխանությունները պետությունը վերածել են ահաբեկչության մեքենայի: Այս ամենի քաղաքական, իրավական և բարոյական հետևանքները կրելու է հենց Նիկոլ Փաշինյանը, իր խմբավորման անդամները և իրենց ընտանիքները:
Չկա որևէ պատճառ ակնկալելու, որ այս միջադեպը չի համալրի բազմաթիվ այլ ահաբեկչական դրսևորումների ցանկը, որոնք քաղաքական դրդապատճառներով Հայաստանում մնում են անպատիժ: Ցավոք սրտի, սա նաև նշանակում է, որ իրավիճակը երկրի ներսում էլ ավելի է սրվելու:
«Ադեկվադ» միաբանությունը աջակցելու է փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանին և իր ընտանիքին, ինչպես նաև բոլոր նրանց, ովքեր թիրախ են դարձել այս հանցավոր իշխանությունների ահաբեկչական գործողություններին:

Family of Barrister Tigran Atanesyan Attacked
Adekvad movement stresses out the fact that the authorities and the Prime Minister Nikol Pashinyan personally are responsible for the attack on the children and wife of lawyer, barrister Tigran Atanesyan. The manifestations of escalating violence in the Republic of Armenia stem directly from the atmosphere of hatred that Pashinyan has been consistently generating through irresponsible statements, hate speech and intentional negligence.
These authorities, who have made hatred and violence into their main tool of governance, have turned the state into a machine of terror. Nikol Pashinyan, members of his team and their families will bear the political, legal and moral consequences of all this.
There is no reason to expect that this incident will not simply add to the list of many other manifestations of terror that remain unpunished in Armenia for political reasons. Unfortunately, this also implies that the situation inside the country will worsen.
The Adekvad movement will support lawyer Tigran Atanesyan and his family, as well as all those who have been targeted by these criminal authorities.