Սա պատերազմ է մեր պետականության դեմ։ Սահմանադրական կարգի տապալմամբ ուղեկցված իշխանության զավթումը` մեզ հասցրել է պետական ճգնաժամի հերթական փուլ։ Օտարերկրյա գործակալական ցանցի ուղղորդմամբ օրենսդիր և գործադիր իշխանությունները դուրս են բերվել դատական իշխանության դեմ։ Տեղի է ունենում սահմանադրական ինստիտուտների բացահայտ կազմաքանդում։
Օրինականությունը չի վերականգնվում անօրինական ճանապարհով։ Դուք դեռ չեք գիտակցում, բայց դատական իշխանության վերացումն անխուսափելիորեն հանգեցնելու է աղետալի հետևանքների, որոնք թակելու են հենց ձեր դռները։ Մեր` վաղվա պետականության կորստի մեղավորը հենց դուք եք՝ այս ապօրինի ակցիաների մասնակիցներդ։
Դուք չեք լինելու դատողը, դուք լինելու եք դատվողը, քանի որ վարչապետը դրդում է ձեզ դառնալ հանցագործ և հանցակից։ Վաղը դատարանի աշխատանքը խոչընդոտող ցանկացած քաղաքացու արարք պատժելի է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 332-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ինչի արդյունքում սահմանադրական կարգի վերականգնումից հետո դատապարտվելու եք մինչև 5 տարի ազատազրկման։ Նիկոլ Փաշինյանի արարքը սահմանադրական կարգի տապալում է, որի համար նրան սպասում է ազատազրկում՝ 10-15 տարի ժամկետով։
Սա սադրանք է, որը նպատակ ունի հրահրել քաղաքացիական բախումներ, խորացնել հասարակական ատելությունը և պառակտել` պատերազմական վտանգի առջև կանգնած հանրությանը։ Այս իրավական ամենաթողության օրակարգի իրական պատվիրատուների ձեռքում Փաշինյանը խամաճիկ է, իսկ դուք՝ նրա գործիքը և վաղվա զոհերը։

This is a war against our statehood. The seizure of power accompanied by the failure of the constitutional order has brought us to the next stage of the state crisis. Under the direction of a foreign agency network, the legislative-executive authorities were brought out against the judiciary. An open process of dismantling of constitutional institutions is taking place.
Legality is not restored illegally. You do not realize it yet, but the abolition of the judiciary will inevitably lead to catastrophic consequences that will knock on your door as well. You, the participants of these illegal actions, are to blame for the loss of our statehood tomorrow.
You will not be the judge, you will be the convict, because the Prime Minister pushes you to become a criminal’s accomplice. Any act of a citizen obstructing the work of the court tomorrow is punishable under Article 332, Part 1 of the RA Criminal Code, as a result of which you will be sentenced to up to 5 years in prison after the restoration of the constitutional order. Nikol Pashinyan’s actions are in breach of the constitutional order, for which he will be imprisoned for 10-15 years.
This is a provocation, which aims to provoke civil strife, deepen public hatred, “split the society at risk of war.” In the hands of the real clients of this legal permissive agenda, Pashinyan is a puppet, and you, his tool, are the victims of tomorrow.